VTC Enerji

V-Forecast, elektrik yükünün tahmin edilmesine yönelik bir yazılım çözümüdür. Çözüm kendi kendine öğrenen ve kendi kendini kalibre eden bir sistemdir. Otomatik olarak doğru elektrik yükü tahminleri üretmek için Yapay Zeka, Makine Öğrenimi, İstatistiksel Modeller ve geçmiş yük verilerine dayanmaktadır. V-Forecast mevsimselliği otomatik olarak algılar ve geçmiş yük verilerine dayanarak çoklu mevsimsellik uygulayabilir. Güçlü ve doğru olmakla birlikte kullanımı kolay ve uygulaması hızlıdır. Saatler hatta dakikalar içinde çalışmaya hazır hale gelebilir.

Nasıl Çalışır?

V-Forecast, elektrik yükü tahmini için bir yazılım çözümüdür. Bu çözüm yapay zeka, makine öğrenimi, istatistiksel modeller ve geçmiş yük verilerine dayanarak otomatik olarak doğru elektrik yükü tahminleri üretir. Sistem kendi kendine öğrenme ve kendi kendini kalibre etme yeteneğine sahiptir. V-Forecast mevsimselliği otomatik olarak algılar ve geçmiş yük verilerine dayalı olarak birden fazla mevsimsellik uygulayabilir. Güçlü ve doğru olmasının yanı sıra kullanımı kolay ve hızlıdır. Saatler hatta dakikalar içinde çalışmaya hazır hale gelebilir. Müşteriler istedikleri kadar varlık tanımlayabilir ve her varlık için tahminler alabilir. Çeşitli modeller eğitilir ve her varlık için en uygun model bulunur. Varlıklar kümelenebilir ve küme için tahminler de oluşturulabilir. Müşteriler bakım veya tatil gibi zaman dönemleri belirleyebilir ve varlıklar için tahminleri manuel olarak girebilir. Gün öncesi (48 saat) elektrik yükü için tahminler otomatik olarak oluşturulur. Varlık verileri periyodik olarak eğitilir ve çeşitli yapay zeka, makine öğrenimi ve istatistiksel modeller arasından en iyi model bulunur.

Öne Çıkan Özellikler

blank

Tesis Yönetimi

blank

Olağanüstü Zamanların Yönetimi

blank

Gün Öncesi Tahmini

blank

Önceki Dönem Tahmini

blank

Tahmin Sonuç Paylaşımı

blank

V-Sensor ile Entegrasyon

blank

Eksik Verilerin Tamamlanması

blank

En İyi Model Seçimi

Varlık Yönetimi ile müşteriler istedikleri kadar varlık tanımlayabilir ve her varlık için tahmin alabilir, çeşitli modeller eğitilir ve en uygun model belirlenir. Kullanılabilirlik Yönetimi ile müşteriler bakım veya tatil gibi zaman dilimleri tanımlayabilir ve varlık tahminlerini manuel olarak girebilir. Gün Öncesi Tahmini, elektrik yükü için otomatik olarak 48 saatlik tahminler üretir. En İyi Model Seçimi ile varlık verileri periyodik olarak eğitilir ve yapay zeka, makine öğrenimi ve istatistiksel modeller arasından en uygun model seçilir. Tahmin Paylaşımı ile her bir varlık için tahminler API aracılığıyla alınabilir veya müşterilere e-posta, FTP, FTPS veya SFTP aracılığıyla gönderilebilir. Paylaşım Yapılandırması ile tahminler her varlık için planlanabilir, müşteriler e-posta veya dosya almak için zaman belirleyebilir. V-Sensör Entegrasyonu ile V-Sensör varlıkları V-Forecast varlıklarıyla kolayca eşleştirilebilir ve varlık geçmişi verileri sürekli olarak güncellenebilir. Otomatik Sayaç Okuma Sistemleri Entegrasyonu ile, varlık bir sayaç ise, gerçekleştirilen veriler alınabilir ve gelecekteki yük tahminleri için saklanabilir. Otomatik Veri Toplama ile V-Sensör ve AMR entegrasyonları ile gerçekleştirilen yük verileri sürekli olarak alınır ve tahminlerde kullanılır.

Benzersiz Özellikler

  • Otomatik ve Doğru Tahminler
  • Artırılmış Güvenlik
  • Kolay Kurulum ve Kullanım
  • Düşük Bakım Maliyeti

V-Forecast yapay zeka, makine öğrenimi ve istatistiksel modeller kullanarak otomatik olarak elektrik yükü tahminleri üretir ve müşterilere doğru ve güvenilir tahminler sağlar.

V-Forecast, elektrik yükünü doğru tahminlerle öngörür, müşterilerin elektrik arz güvenliğini artırır ve kesintileri en aza indirir.

V-Forecast hızlı bir şekilde kurulabilir ve kullanılabilir. Kullanıcı dostu arayüzü ile karmaşık ayarlamalar veya uzun eğitimler olmadan kolayca çalıştırılabilir.

V-Forecast, müşteri müdahalesini ve etkileşimini minimumda tutarak bakım maliyetlerinin düşük olmasını sağlar. Otomatik veri toplama ve model güncellemeleri sayesinde müşterilerin sistemi sürekli izlemesine gerek kalmıyor.

Kimler Kullanabilir?

v-forecast

S.S.S

V-Forecast’in geçmiş elektrik yükü verilerine ihtiyacı vardır. Müşteriler önceki yıllara ait elektrik tüketim verilerini sağlamalıdır.

V-Forecast birkaç saat hatta dakika içinde kurulabilir. Basit bir kurulum işlemiyle hızlı bir şekilde devreye alınabilir.

V-Forecast, yapay zeka, makine öğrenimi ve istatistiksel modelleri kullanarak yüksek doğruluk oranları sağlar. Genel olarak tahminlerin doğruluğu müşteri verilerinin kalitesine ve kullanılan modellere bağlıdır.

V-Forecast sürekli güncellenen verilerle eğitilir ve müşterilerin geri bildirimlerini dikkate alır. Ayrıca çeşitli model seçme ve doğrulama teknikleri kullanılarak güvenilirlik sağlanmaktadır.

V-Forecast, tahminleri API aracılığıyla kullanılabilir hale getirir ve müşterilerin tercihlerine göre e-posta, FTP, FTPS veya SFTP gibi farklı kanallar aracılığıyla paylaşılabilir.

V-Forecast kolayca entegre edilebilir. Müşteriler V-Sensor ve otomatik sayaç okuma sistemleri gibi farklı veri kaynaklarını entegre edebilirler.

V-Forecast’in maliyeti kullanıcı ihtiyaçlarına ve uygulamanın kapsamına bağlıdır. Genel olarak kurulum ve bakım maliyetleri düşük, ekonomik bir çözümdür. Müşteriler, hizmetin sağlayacağı faydaları göz önünde bulundurarak maliyetleri değerlendirir.

Videolar

Müşteri Yorumlarımız

V-Forecast ile enerji süreçlerinizi dijitalleştirmek ister misiniz?

    a