VTC Enerji

V-Sensor ile kuruluşlar, başta tüketilen ve üretilen enerji miktarı olmak üzere
her türlü sensör verisini anlık olarak takip edebilirler.

VTC Enerji tarafından  geliştirilen bir IIoT yazılımı olan V-Sensor’den enerjinin yoğun olarak tüketildiği sanayi tesisleri ve elektrik üretim santralleri yararlanabilirler. V-Sensor ile başta enerji üretimi veya tüketimi ile ilgili veriler olmak üzere, dijital veya analog tüm sensör verileri endüstri standartlarında protokoller kullanılarak iletilir. Ayrıca kuruluşlar toplanan verileri farklı sistemlere de entegre edebilirler. 

V-Sensor Çalışma Metodu

Endüstriyel Nesnelerin İnterneti (IIoT) platformları için  geliştirilen özel ölçümleme cihazları kullanılarak V-Sensor veri toplama işlemleri yürütülür. Kullanılan ölçüm cihazları; uzun ömürlü, küçük boyutlu ve düşük enerji tüketimi ile öne çıkar. Ayrıca bulut tabanlı altyapısı sayesinde her yerden takip edilebilir ve işletmelerin dijital dönüşümleri için farklı sistemlerle entegre edilebilir. Böylece enerji üretim ya da tüketim süreçleri dijitalleştirilebilir.

Kuruluşların, elektrik veya doğal gaz gibi enerji üretim ve tüketim değerleri anlık olarak takip edildiği ve dijitalleştirildiği gibi bulut tabanlı web uygulamasına da aktarılır. Böylece verilerin kaybolması gibi sorunlarla karşılaşılmaz. Ayrıca internet erişimi olan herhangi bir yerden veriler takip edilebilir.

V-Sensor, internet kesintileri durumunda da devre dışı kalmaz. Veriler, internete bağlanılamadığında dahili olarak depolanır ve yeniden internet erişimi sağlandığında sisteme iletilir.

V-Sensor Özellikleri

OPC UA ve Modbus Üzerinden Veri Okuma

API ve MQTT İle Veri Aktarımı

Bulut Tabanlı Yazılım

Kural Motoru

Akıllı Alarmlar ve Bildirimler

Özelleştirilebilir Rapor Sayfaları

Yük Altında Ölçeklenebilir Modern Mikroservis Mimarisi

Uçtan Uca İzlenebilir ve Denetlenebilir Tasarım

V-Sensor’ün Avantajları Nelerdir?

  • Kuruluşların halihazırda kullandıkları cihazlara kolayca entegre edilebilir. Böylece ekstra bir yatırım yapılmasına gerek kalmaz. 
  • Elektrik üretim ve tüketimi dışında; buhar tüketimi ve üretimi, sıcaklık ve akım gibi verileri de takip eder. Böylece farklı sistemler için farklı çözümlerin kullanılmasına gerek kalmaz. 
  • Endüstri standartlarında yer alan başta http, mqtt, modbus ve opc-ua olmak üzere pek çok protokolü destekler. 
  • Operasyon ve bakım için gerekli olan SIM kart alımı, hosting hizmetleri veya sunucu kurulumu gibi süreçlerin tamamını son kullanıcılardan izole ederek anahtar teslim hizmet sunar. 
  • Farklı yazılımlarla kolayca entegre edilebilir ve bir kuruluşun tüm süreçleri uçtan uca dijitalleştirilip endüstri 4.0 standartlarına uygun hale getirilebilir. 

V-Sensor'u Kimler Kullanabilir?

-Endüstriyel işletmeler 
-Kendi enerjisini üreten fabrikalar
-Lisanslı veya lisanssız elektrik üreten tesisler
-Rüzgar santralleri
-Güneş santralleri
-Biyokütle santralleri
-Buhar ile enerji üreten tesisler
-Hidroelektrik santralleri
-Termik santraller
-Jeotermal santraller

Videolar

Müşteri Yorumlarımız

V-Sensor ile enerji üretim veya tüketim süreçlerinizi dijitalleştirmek ister misiniz?