VTC Enerji

Menu Close
VTC Enerji olarak, sürdürülebilir enerji yönetimi bakış açısıyla sektörün önemli paydaşları arasında yer alıyor, V-Gen ve V-Sensor gibi geliştirdiğimiz yazılımlar ile şirketlerin dijital enerji yönetimlerini sağlıyoruz. Yapmış olduğumuz çalışmalar ile 2021 yılında Fortune dergisi tarafından yayınlanan Fortune 500 – Türkiye listesinde “Türkiye’nin En Büyük 500 Firması” listesinde yer alıyoruz!

Geliştirmiş olduğumuz  yazılımlarla, endüstriyel tesislerin dijital dönüşümlerine katkı vermeyi ve enerji tedarik süreçlerine analitik bir bakış açısı kazandırmayı hedeflemekteyiz.

Şirketimizin uzman kadrosuyla geliştirdiği dijital enerji yönetim platformu V-Gen, tüm piyasa araçlarına (EPİAŞ, TEİAŞ, OSOS vb.) entegre olup, kaynak fark etmeksizin bütün elektrik üretim santrallerinin enerjisini yönetmektedir.

Uzman ekibimiz tarafından geliştirilen V-Sensor yazılımımızla ise tüketim veya üretim noktaları olan tüm endüstriyel işletmelerde dijital olarak uzaktan okuma yapabilme imkanı bulunmaktadır. V-Sensor sayesinde işletme yöneticileri anlık olarak üretim ve tüketim sayaçlarını takip edebilmektedir.

Ek olarak, VTC Enerji tarafından kurulan ve Türkiye’nin en büyük dengeden sorumlu gruplarından biri olan 4.000 MWh kapasiteye sahip grubumuz ile her yıl paydaşlarımıza %70’e varan avantaj sağlamaktayız.

Yazılımlarımızın yanı sıra, alanında Türkiye’nin en uzman kadrolarından birine sahip olan “Enerji Verimliliği” ekibimiz, şirketlere enerji etütleri ve verimlilik artırıcı projeler yaparak, enerji maliyetlerini minimuma indirmeye yönelik çalışmalar yapmaktadır. Giderek artan enerji maliyetlerine karşı yaptığımız enerji verimliliği çalışmaları ile enerji tüketim miktarlarında işletmelere büyük tasarruf imkanları sağlamaktayız.

Son olarak, yeşil enerji kaynaklarına yönelik yatırım yapan şirketlerin I-REC ve ISO 50001 Enerji Yönetimi Sistemi Sertifikası alma süreçlerinde de danışmanlık hizmeti vererek ülkemiz ve dünyamızdaki karbon salınımını azaltmayı hedeflemekteyiz.

ÜYELİKLERİMİZ