VTC Enerji

VTC Enerji Sektörünün Önemli Paydaşlarını Bir Araya Getirdi

vtc enerji

VTC Enerji Sektörünün Önemli Paydaşlarını Bir Araya Getirdi

VTC Enerji, dijital enerji yönetimi süreçlerine analitik bir bakış açısı kazandıran yazılımları V-Market, V-Sensor, V-Forecast, V-Supplier, V-Finance ve V-Report ile şirketlerin dijital enerji yönetimlerini sağlıyor. Enerji sektörünün önemli paydaşlarını bir araya getirmek amacıyla Elite World Küçükyalı Hotel’de düzenlenen V-Gen 2.0 Lansmanı’na enerji tedarik ve üreticisi firmalardan 100’ü aşkın yetkili katıldı.

Verim Dijitalizasyon İle Hangi Seviyelere Ulaşılabilir?

Etkinlikte VTC Enerji’nin geliştirdiği yazılımlarla enerji sektörü ve endüstriyel tesislerin dijital enerji yönetimi ve enerji verimliliği süreçlerine nasıl katkı verdiği vurgulandı. Türkiye enerji üretimindeki enerji kaynaklarının payının ve öneminin arttığı günümüz koşullarında, dijitalizasyon sayesinde enerji santrallerinde üretim kapasitesi verimini artırma olanakları ele alındı. EPİAŞ ve elektrik piyasası işlemlerinin yazılımlarla yönetilmesi, yapay zeka ile yenilenebilir enerji kaynaklarında üretim ve tüketimin tahminlenmesi, tesislerde enerji izleme ve enerji tedarik firmalarının sayaç yönetiminin yazılımlarla takibi gibi pek çok konuda VTC Enerji’nin sunduğu çözümler tanıtıldı.

blank

Etkinlikte, enerjinin sektörünün mevcut durumu, dijital enerji yönetimi örnekleri, enerjide dijitalleşme ve endüstriyel tesislerde dijital enerji yönetimi konularına özel değerlendirmeler yapıldı. VTC Enerji firmasının yetkilileri, “V-Gen 2.0 ile Dijital Enerji Yönetimi”, “Sürdürülebilir Enerji için Dijitalizasyon” ve “Türkiye’de ve Dünyada Enerji Ticareti” konularında sunumlar gerçekleştirdi. Ayrıca, NTV’de yayınlanan Tekno Hayat programı ile tanınan Ahmet Can da “Enerjide Dijitalleşme ve Otomasyon” konusunda bir sunum yaptı.
V-Gen 2.0 Lansmanı, enerji sektöründeki dijitalleşme, Türkiye ve dünyadaki enerji sektörünün güncel durumu ve gelecek projeksiyonları hakkında önemli bilgiler sunan demo sunumlarıyla başarılı bir şekilde sonuçlandı.

vtc enerji

a