VTC Enerji

Menu Close

Müşterilerimizin enerjilerini uzaktan izliyor ve maliyetlerini minimize ediyoruz.

ENERJİ İZLEME 
Enerjinin etkin bir şekilde yönetilebilmesi amacıyla müşterilerimizin enerjilerini uzaktan izliyoruz. Ölçülen tüm parametreleri V-Gen aracılığı ile tek bir merkezde toplayarak şeffaf bir şekilde raporluyor ve olası tüm sorunlarda tüm iletişim kanalları ile müşterilerimizi bilgilendirerek şeffaf ve sürdürülebilir bir enerji yönetim desteği veriyoruz.

MALİYET OPTİMİZASYONU
V-Gen ile elektrik üreten veya tüketen tüm müşterilerimizin enerji maliyetlerinin minimize edilmesi amacıyla maliyet optimizasyonu gerçekleştiriyor, bu optimizasyon ile birlikte müşterilerimizin enerji maliyetlerini minimum seviyeye indirmeyi hedefliyoruz. Günümüz dinamik piyasa koşullarında elektrik fiyatları günlük ve saatlik olarak değiştiği için bu fiyatlara göre çalışma planları çıkararak müşterilerimizin elektriğin ucuz olan saatlerde daha çok çalışmasını sağlıyoruz. Bu doğrultuda müşterilerimizin maliyetlerini %25’e kadar azaltıyoruz.

RAPORLAMA
Sunduğumuz raporlama hizmeti ile müşterilerimiz enerjilerini şeffaf bir şekilde izliyor, nokta bazlı üretim/tüketim bilgileri, karşılaştırmalı grafikler ve maliyet hesapları ile enerjinin şeffaf bir şekilde analiz edilmesini sağlıyoruz. Birden fazla tesisi olan holding veya grup şirketlerinin maliyetlerini ürün bazı detayına kadar görebilmesini sağlayan güçlü raporlamamız, hem öngörülebilirlik açısından hem de fiyatlandırma yaparken maliyetlerin daha net bilinmesi açısından oldukça fayda sağlamaktadır.

DENGESİZLİK YÖNETİMİ
Uzaktan izleme verileri ile otomatik tüketim tahminlemesi ve GİP işlemleri ile müşterilerimize etkin bir dengesizlik yönetimi sağlıyor, dengesizlik maliyetinin düşürülmesi ile enerjinin minimum maliyetle tedariki konusunda avantaj sağlıyoruz.

YEKDEM TAHMİNLEMESİ
Özellikle son yıllarda ülkemizde artan yenilenebilir enerji yatırımları ve bu yatırımlar dövizle desteklenirken dövizin öngörülemez bir şekilde yükselişiyle birlikte yekdem maliyetleri de öngörülemez hale gelmiştir. VTC Enerji uzmanlığıyla geliştirdiğimiz algoritma ile müşterilerimizin Yenilenebilir Enerji Kaynaklarını Destekleme Mekanizması’ndan (YEKDEM) doğan öngörülemeyen maliyetlerini tahmin ediyor, düzenli aralıklarla güncelleyerek çok düşük sapmalarla süreçlerini daha optimum şekilde yönetmelerini sağlıyoruz

PORTFÖY YÖNETİMİ
Konusunda uzman personelimiz ile müşterilerimize özel çözümler sunuyor, olası sorunlara hızlı aksiyonlar alarak enerjinin optimum şekilde yönetilmesine katkı sağlıyoruz. Farklı tüketim noktalarının elektrik tedariki, dengesizlik yönetimi, raporlaması, faturalandırması gibi hizmetleri birleştirerek paydaşlarımızın portföylerini daha kolay ve verimli şekilde yönetmelerini sağlıyoruz.

ÜRETİM-TÜKETİM YÖNETİMİ
V-Gen ile aynı anda elektriği üreten ve tüketen firmaların üretim maliyetleri ile Gün Öncesi Piyasası’nda (GÖP) oluşan piyasa takas fiyatlarını (PTF) saatlik olarak kıyaslıyor, üreticilere kısıtlarına göre her gün otomatik olarak üretim-tüketimi planı iletiyoruz. Özellikle doğal gaz ve kömürden elektrik üreten kullanıcıları daha esnek olabildikleri için bu planlamaya daha kolay adapte olabiliyor. Gün içinde planlamalarda herhangi bir değişiklik olması durumunda EPİAŞ Gün İçi Piyasası’nda (GİP) maliyetleri düşürmek amacıyla otomatik işlem yapıyoruz. Bütünsel maliyet yaklaşımımızla enerji maliyetlerinin düşürülmesine önemli bir katkı sağlıyoruz. Bu doğrultuda paydaşlarımızın enerji maliyetlerini ortalamada %20 düşürüyoruz.

Enerji Yönetimi hakkında detaylı bilgi almak için formu doldurun.