VTC Enerji

Sanayi tesisinizin Endüstri 4.0 dönüşümü için ihtiyaç duyacağı tüm bileşenleri bütüncül bir bakış açısı ile sunuyoruz.

UZAKTAN OKUMA
Özel olarak tasarlanan düşük enerji tüketimli, uzun ömürlü, az yer kaplayan IoT cihazları ile izlenmek istenen noktalara kolaylıkla bağlanıyoruz. Uzaktan okunan verilerinizi endüstri standardında protokoller üzerinden, güvenli bir şekilde çevresel sistemler ile paylaşılabilir hale getiriyoruz. Elektrik ve Gaz tüketim verilerinin yanında bir sanayi tesisinin karar süreçlerinde ihtiyaç duyduğu her türlü veriyi okuyarak dijitalleştirebiliyoruz. Firma çalışanlarınız bulut tabanlı web uygulamamızdan tüm okuma verilerine anlık olarak erişebiliyor. Sistemimizin bağımsız tasarımı ve gelişmiş altyapısı ile mevcut cihaz yatırımlarınızın üzerine ek maliyet getirmeden mevcut cihazlarınızı doğrudan entegre edebiliyoruz. İnternet bağlantısının yetersiz ya da tamamen kesildiği anlarda okunan verileri saklıyor ve yeniden bağlantı sağlandığında kayıpsız bir şekilde iletiyoruz. Her cihaz için ayrı tedarikçi ihtiyacını ortadan kaldırıyor ve dijital dönüşüm maliyetlerini en aza indiriyoruz.

VERİ ANALİTİĞİ
Okunan verilerinizi anlık olarak işleyerek karar mekanizmalarına girdi oluşturuyoruz. Geliştirmiş olduğumuz yapay zekâ algoritmaları ile bir sonraki adımı tahminliyor ve bilinmeyen maliyetleri en aza indiriyoruz. Gelişmiş uzaktan okuma altyapımızdan okunan verileri kullanarak senaryo bazlı analitik modeller oluşturuyoruz. Titreşim, yağ, sıcaklık analizi gibi yöntemler ile oluşabilecek arızaları önceden tespit edilebilir hale getiriyoruz.

DİJİTAL İKİZ
Tesislerinizin, üretim hatlarınızın, süreçlerinizin dijital bir kopyasını tasarlayabiliyor ve izlenebilir hale getiriyoruz. Tüm nesneleri birbirleri ile ilişkilendirerek bütüncül bir bakış açısı kazandırıyoruz. Gerçek zamanlı veriler ile ilişki kurularak proses tabanlı senaryolar hazırlamaya imkan sağlıyoruz. Uzaktan okuma sisteminden elde edilen verileri analiz ederek tesisin dijital ikizi üzerinden sunuyoruz.

Endüstri 4.0 hakkında detaylı bilgi almak için formu doldurun.