VTC Enerji

Dünyadaki ve ülkemizdeki enerji  kaynaklarının en verimli şekilde kullanılması adına bütüncül bakış açısıyla yaklaşarak uçtan uca enerji yönetimi yapıyoruz.

BİZ KİMİZ?
VTC Enerji olarak, sürdürülebilir entegre ticari enerji yönetimi bakış açısıyla sektörün önemli paydaşları arasında yer almakta, diğer tedarik şirketlerinden farklı olarak, geliştirdiğimiz tamamıyla yerli V-gen yazılımı ile şeffaf enerji yönetimi ve optimizasyon katma değeri ile enerji tedarik süreçlerine analitik bir bakış açısı kazandırmayı hedeflemekteyiz.

Şirketimizin kendi uzman kadrosuyla geliştirdiği V-gen yazılımı, elektrik ve doğal gaz piyasalarına entegre, yenilikçi ve her noktaya uyarlanabilir bir enerji yönetimi sağlamakta, kojenerasyon santrali olan üreticilerin ve yüksek enerji tüketimi olan kuruluşların ticari enerji yönetime ortak olmaktadır.

PİYASA KATILIMCILARI
Türkiye’de üretim veya tedarik lisansına sahip piyasa katılımcıları için uçtan uca bir enerji yönetimi gerçekleştirmek için geliştirilen V-gen yazılımı, enerjinin minimum maliyetle tedariki için piyasa katılımcılarının enerji departmanı olarak çalışmaktadır.

SERBEST TÜKETİCİLER
Türkiye’de yüksek enerji tüketimine sahip tüm tüketiciler şirketimiz tedarik lisansı aracılığı ile piyasaya entegre edilmekte, enerjinin doğru yönetilmesiyle minimum maliyetli enerji tedariki, elektrik tedariki, doğal gaz tedariki sağlanmaktadır.

VTC Enerji olarak, V-gen’den aldığımız güçle tüm piyasa katılımcılarının ve serbest tüketicilerin günlük tüm ticari operasyonlarını yürütmekte (Gün Öncesi Piyasası, Gün İçi Piyasası), etkin bir dengesizlik yönetimi gerçekleştirmekte ve tüm bu süreçleri anlık olarak raporlayarak sürdürülebilir şeffaf bir enerji yönetim hizmeti sağlamaktayız.

VTC ENERJİ NELER YAPAR?
Enerjinin izlenmesi, üretim-tüketim optimizasyonu ile minimum maliyetle tedariki, dengesizlik yönetimi ve tüm bu süreçlerin şeffaf bir şekilde raporlanması ile etkin bir enerji yönetimi gerçekleştirir.

Yüksek tüketime sahip tüm tüketicilere elektrik ve doğal gaz tedariki sağlar.

Dengeden Sorumlu Grup Yönetimi ile piyasa katılımcılarının dengesizlik maliyetlerini minimize eder.

Enerji Verimliliği kapsamında enerji etütleri, verimlilik artırıcı projeler ve ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi konusunda yönetim hizmeti sağlar.

Endüstriyel tesislere Endüstri 4.0 ile ilgili çözümler sunar.

Uzman personeliyle sektördeki tüm gelişmeler, kanun ve yönetmelikler, yurt içi ve yurt dışı piyasalardan haberler, fizibilite çalışmaları vb. kapsamlarda uçtan uca bir yönetim hizmeti verir.

REFERANSLARIMIZ

a