VTC Enerji

V-Gen ile Biyokütle
Santrali Yönetimi

V-Gen; üretim santrallerinin EPİAŞ Gün Öncesi Piyasası (GÖP) ve Gün İçi Piyasası (GİP) işlemlerini; TEİAŞ (TPYS) Emre Amade Kapasite (EAK) ve Kesinleşmiş Günlük Üretim Planı (KGÜP) bildirimlerini sistem entegrasyonları ile otomatik olarak gerçekleştiren, yapılan tüm bu ticari ve finansal işlemleri şeffaf bir şekilde raporlayan uçtan uca dijital enerji yönetim yazılımıdır. V-Gen ile endüstriyel tesislerin ve santrallerin enerjileri uzaktan izlenmektedir. İzlenen tüm parametreler V-Gen üzerinde toplanarak raporlanmakta, tahminlemeler yapılmakta ve müşterilerimize enerji yönetim desteği verilmektedir.

Biyokütle Kampanyası Hakkında Detaylı Bilgi Almak için Tıklayınız

  Biyokütle Enerjisi

  Biyokütle, organik içeriğe sahip, elektrik ve elektrik üretiminde kullanılan, organik kütle adı verilen yenilenebilir bir enerji kaynağıdır. 

  Biyokütle gücü, dünya çapında en büyük yenilenebilir enerji kaynağıdır. Biyokütle hem insan hem de doğal faaliyetlerden gelir. Tarım, doğal olarak oluşan orman kalıntıları, evsel atıklar ve çöplükler dahil olmak üzere çoğu endüstriden elde edilen yan ürünlerin tümü, biyokütle enerji malzemelerinin uygulanabilir kaynaklarıdır.

  V-Gen ile Biyokütle Santrali Yönetimi

  Biyokütle Enerji santralleri ile biyolojik atıklar, çok çeşitli teknolojiler kullanılarak termal veya elektrik enerjisine dönüştürülür. 

  Biyokütle, düzenli olarak kullanılan yenilenemeyen yakıtların (kömür, petrol, doğal gaz, nükleer yakıt) yerine konvansiyonel elektrik istasyonlarında kullanılabilir.

  Çoğu santralde biyokütle, doğrudan yakılarak yüksek basınçlı buhar üretilir ve buhar jeneratörün hareketini sağlayarak elektrik enerjisi üretilmesini sağlar.

  Bazı santrallerde, elektrik üretim sürecinden çıkan buhar, üretim süreçleri veya ısınma gibi amaçlarla da kullanılır. V-Gen; üretim santrallerinin EPİAŞ Gün Öncesi Piyasası (GÖP) ve Gün İçi Piyasası (GİP) işlemlerini; TEİAŞ (TPYS) Emre Amade Kapasite (EAK) ve Kesinleşmiş Günlük Üretim Planı (KGÜP) bildirimlerini sistem entegrasyonları ile otomatik olarak gerçekleştiren, yapılan tüm bu ticari ve finansal işlemleri şeffaf bir şekilde raporlayan uçtan uca dijital enerji yönetim yazılımıdır. V-Gen ile endüstriyel tesislerin ve santrallerin enerjileri uzaktan izlenmektedir. İzlenen tüm parametreler V-Gen üzerinde toplanarak raporlanmakta, tahminlemeler yapılmakta ve müşterilerimize enerji yönetim desteği verilmektedir.

  V-Gen ile firmanıza sağlayacağınız
  avantajları kısaca özetleyecek olursak;

  Biyokütle Kampanyası Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin Formu Doldurunuz.